Często zadawane pytania i odpowiedzi

Często zadawane pytania i odpowiedzi

CZY MUSZĘ ZNAĆ JĘZYK NIEMIECKI?

Jeśli chcesz pracować jako opiekun / opiekunka w Niemczech, musisz opanować język niemiecki przynajmniej na poziomie B1 (średnio zaawansowany). Jeżeli jesteś początkujący, potrzeba douczyć się języka.

POTRZEBNY MI KURS DLA OPIEKUNÓW?

Nie wymagamy ukończenia kursu dla opiekunów osób starszych/medycznych. Pomożemy Ci znaleźć pracę bez kursu. Wystarczy wykazać zyskane doświadczenie (przedstawić referencje) na tej samej pozycji.

JAKA JEST OFEROWANA FORMA ZATRUDNIENIA?

Możesz z nami współpracować na podstawie umowy zlecenie. W sytuacji, kiedy jesteśmy tylko pośrednikiem, umowa jest zawierana bezpośrednio z klientem.

JAKA JEST WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA?

Wysokość wynagrodzenia dla opiekunów zależy od ich wykształcenia, doświadczenia w opiece oraz znajomości języka niemieckiego. Zależy również od wymagań i stanu zdrowia podopiecznego.

JAK ZOSTAĆ OPIEKUNEM OSÓB STARSZYCH?

Możesz do nas zadzwonić, wysłać email lub wypełnić niezobowiązujący formularz zgłoszeniowy online. Wszystkie szczegóły będą konsultowane z naszym konsultantem, który pomoże Ci wybrać odpowiednie stanowisko. Potem wystarczy tylko podpisać umowę. U nas pracownicy otrzymują min. miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1200€, a osoby prowadzące działalność 1600€.

W JAKICH CZYNNOŚCIACH PODOPIECZNY OCZEKUJE ODE MNIE POMOCY?

Oczekiwana jest wszechstronna opieka nad podopiecznym. Obejmuje ona prace domowe, opiekę osobistą,wyżywienie i mobilność. Opiekun nie zastępuje opieki medycznej. Jeśli to konieczne dzwoni do lekarza.