Opiekunka w Niemczech – często zadawane pytania

Opiekunka w Niemczech – często zadawane pytania

Często zadawane pytania

MUSZNAĆ JĘZYK NIEMIECKI?


Jeśli chcesz pracować jako opiekun / opiekunka w Niemczech, musisz przynajmniej opanować język niemiecki na poziomie B1 (średnio zaawansowany). U niektórych klientów poradzisz sobie z podstawową znajomością języka. Jeżeli jesteś początkujący, potrzeba się języka douczyć.

POTRZEBNY MI KURS DLA OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH?

Nie wymagamy ukończenia kursu dla opiekunów osób starszych. Pomożemy Ci znaleźć pracę bez kursu. Wystarczy wykazać zyskane doświadczenie (referencje) zdobyte na tej samej pozycji.


JAKA JEST OFEROWANA FORMA ZATRUDNIENIA?

Możesz z nami pracować na umowę zlecenie. W sytuacji, kiedy jesteśmy tylko pośrednikiem, umowa jest zawierana bezpośrednio z klientem.

JAKA JEST WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA?

Wysokość wynagrodzenia dla opiekunów zależy od ich wykształcenia, doświadczenia w opiece oraz znajomości języka. Zależy również od wymagań i stanu zdrowia podopiecznego. U nas pracownicy otrzymują min. miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1200€ a osoby, prowadzące działalność 1600€.

JAK ZOSTAĆ OPIEKUNEM?

Możesz do nas zadzwonić, wysłać email lub wypełnić niezobowiązujący formularz zgłoszeniowy online. Wszystkie szczegóły będą konsultowane z naszym operatorem, który Ci pomoże wybrać odpowiednie stanowisko. Potem wystarczy tylko podpisać umowę.

JAKICH CZYNNOŚCI OCZEKUJE ODE MNIE POMOCY PODOPIECZNY?

Oczekiwana jest wszechstronna opieka nad pacjentem. Obejmuje ona prace domowe, opiekę osobista, odżywanie i mobilność. Opiekun nie zastępuje opieki medycznej. Jeśli to konieczne dzwoni do lekarza. Może np. pomagać w rehabilitacji itp.