Opiekunowie seniorów

Opiekunowie seniorów

Podstawą profesjonalnego i kompetentnego wsparcia osób starszych jest bardzo dobra znajomość pracy z ludźmi potrzebującymi pomocy. Opiekunka musi być osobą wrażliwą, przychylną i empatyczną. Tylko w ten sposób szybko stanie się członkiem gospodarstwa domowego osoby starszej.

Osoby starsze często potrzebują pomocy innych osób w codziennych czynnościach, aby mogli pozostać w domu, do którego są przyzwyczajeni. Krewni zazwyczaj chcą spełnić życzenie osoby starszej i zabierają go do swego  do domu, co nie zawsze jest łatwe.

Senihelp to atrakcyjna alternatywa, która potrafi zapewnić codzienną opiekę dla osób starszych. Zapewnia opiekunki i opiekunów rodzinom, w których konieczna jest pomoc dla osób starszych podczas podstawowych codziennych czynności i w ich domach. Opiekunka jest dostępna przez cały dzień lub wg potrzeby. Ta profesja wymaga dużej wytrzymałości psychicznej i fizycznej oraz chęci do pracy. Należy pamiętać, że każda rodzina i senior mają inne nawyki, inne potrzeby i problemy zdrowotne.

Co oferujemy?

Zapewniamy szeroki wachlarz usług. Większość klientów jest z Niemiec. Pośredniczymy w znalezieniu pracy w rodzinie lub podpiszemy razem umowę i znajdziemy Ci miejsce w rodzinie wg Twoich preferencji. Zadaniem opiekunki jest zapewnić seniorowi potrzebną pomoc, szczególnie:

Zwykłe codzienne czynności
Zakupy, gotowanie, asysta do lekarza
Higiena osobista, ubieranie, wyżywienie

Jak pracujemy?

Stawiamy na niezawodność i profesjonalizm.  Każdemu, kto chce podjąć pracę w Niemczech oferujemy bezpłatne doradztwo.

Często zadawane pytania

Jeśli chcesz pracować jako opiekun / opiekunka w Niemczech, musisz opanować język niemiecki przynajmniej na poziomie B1 (średnio zaawansowany). Jeżeli jesteś początkujący, potrzeba douczyć się języka.

Nie wymagamy ukończenia kursu dla opiekunów osób starszych/medycznych. Pomożemy Ci znaleźć pracę bez kursu. Wystarczy wykazać zyskane doświadczenie (przedstawić referencje) na tej samej pozycji.

Możesz z nami współpracować na podstawie umowy zlecenie. W sytuacji, kiedy jesteśmy tylko pośrednikiem, umowa jest zawierana bezpośrednio z klientem.

Wysokość wynagrodzenia dla opiekunów zależy od ich wykształcenia, doświadczenia w opiece oraz znajomości języka niemieckiego. Zależy również od wymagań i stanu zdrowia podopiecznego.U nas pracownicy otrzymują min. miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1200€, a osoby prowadzące działalność 1600€

Możesz do nas zadzwonić, wysłać email lub wypełnić niezobowiązujący formularz zgłoszeniowy online. Wszystkie szczegóły będą konsultowane z naszym konsultantem, który pomoże Ci wybrać odpowiednie stanowisko. Potem wystarczy tylko podpisać umowę. 

Oczekiwana jest wszechstronna opieka nad podopiecznym. Obejmuje ona prace domowe, opiekę osobistą,wyżywienie i mobilność. Opiekun nie zastępuje opieki medycznej. Jeśli to konieczne dzwoni do lekarza.