Sytuacja na miejscu

Doskonała lokalizacja - Bawaria, Niemcy

Tam, gdzie praca sprawia przyjemność!

Jednym z najbardziej popularnych kierunków, które wybierają opiekunki/opiekunowie osób starszych, jest rejon Bawarii, na terenie Niemiec. Ten malowniczo położony region, którego stolicą jest Monachium, otwiera drogę do zdobycia atrakcyjnego wynagrodzenia. Nie bez powodu jest to miejsce, do którego przybywa coraz więcej osób.

Bawaria-informacje ogólne:

Bawaria ma 12,5 miliona mieszkańców. Znajduje się w południowo-wschodniej części Niemiec i jest największym z 16 niemieckich krajów związkowych. Pokrywa ona prawie jedną piątą terenu Niemiec. Bawaria graniczy z Austrią, Czechami, Szwajcarią (poprzez Jezioro Bodeńskie) oraz z sąsiednimi krajami związkowymi: Badenią-Wirtembergią (Baden-Württemberg), Hesją (Hessen), Turyngią (Thüringen) i Saksonią (Sachsen). Stolicą Bawarii jest Monachium (München). Inne duże miasta w Bawarii: Norymberga (Nürnberg), Augsburg, Würzburg, Ratyzbona (Regensburg), Ingolstadt, Fürth i Erlangen. Dwie główne rzeki płynące przez Bawarię to Dunaj (Donau) i Men (Main).

Wolny Kraj Bawaria (Freistaat Bayern) to doskonałe miejsce dla szukających odpoczynku i amatorów sportu. Znajdą tutaj krystalicznie czyste rzeki i jeziora, parki narodowe, rezerwaty przyrody i parki krajobrazowe, lasy i słoneczne winnice, romantyczne średniogórze, majestatyczne szczyty Alp – wraz z najwyższym szczytem Niemiec – Zugspitze oraz popularne szlaki turystyczne, takie jak Szlak Romantyczny, Szlak Zamków czy Niemiecki Szlak Alpejski. Bawaria to niezliczone, malownicze wioski, miasta ze średniowiecznymi rezydencjami i oczywiście Monachium – bawarska stolica i metropolia światowego formatu. Nie brakuje wspaniałych pałaców i zdobnych, barokowych kościołów, średniowiecznych klasztorów i niezdobytych twierdz, jak słynny na świecie zamek Neuschwanstein i kościół Wieskirche (światowe dziedzictwo UNESCO czy Limes, Würzburg, Bamberg i Regensburg).

Bawaria należy do najbogatszych regionów współczesnych Niemiec. Wysoko rozwinięty jest tam przemysł elektroniczny, maszynowy (w tym samochodowy), lotniczy, włókienniczy, rafineryjny (ropa dostarczana jest rurociągami z portów Morza Śródziemnego). Wysoko rozwinięte i wydajne jest też bawarskie rolnictwo. Bawaria szczyci się największą w Niemczech produkcją mleka, serów i wyrobów mleczarskich. Słynny festiwal piwa Oktoberfest odbywa się corocznie od 1810 roku we wrześniu, w Monachium i jest największym festiwalem tego typu na świecie. Początek imprezy jest wyznaczany na dwa tygodnie, przed pierwszą niedzielą października, a festiwal trwa dwa tygodnie (dokładnie od piątku do niedzieli, czyli 17 dni).

Kontakt