Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Poznaj zarobki opiekunki osób starszych

Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Poznaj zarobki opiekunki osób starszych

Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Poznaj zarobki opiekunki osób starszych

Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Poznaj zarobki opiekunki osób starszych

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech to jedno z popularniejszych rozwiązań dla wielu Polaków, którzy szukają sposobu na zarobienie większych pieniędzy w krótszym czasie. Często decydującym czynnikiem wyboru tej formy zatrudnienia są  skomplikowana sytuacja finansowa lub braku perspektyw na znalezienie pracy w kraju.  Pamiętaj, aby przed podjęciem zatrudnienia w Niemczech zastanowić się nad proponowanymi warunkami, czy są one zgodne z twoimi oczekiwaniami. Ile zarabia opiekunka osoby starszej? Od czego to właściwie zależy, a także dlaczego warto pracować w opiece osób starszych w Niemczech – wyjaśniamy w poniższym artykule. Miłej lektury.

Dlaczego warto pracować w opiece osób starszych w Niemczech?

Istnieje wiele powodów, dla których domowe opiekunki osób starszych są bardzo rozchwytywanym zawodem. Praca za granicą to nie tylko możliwość uzyskania atrakcyjnych zarobków. To także możliwość poznania i odkrywania obcego kraju i jego kultury, a także szlifowania języka w praktyce.  Wyjeżdżając do pracy w charakterze opiekuna dużym atutem okaże się dobra znajomość języka niemieckiego. W zależności od zlecenia nie zawsze ona jest warunkiem koniecznym, niemniej ułatwia codzienną pracą oraz ma wpływ na wysokość twoich zarobków. 

Dlaczego jeszcze warto pracować jako opiekun osób starszych? Jakie są zalety pracy w niemieckiej opiece nad osobami starszymi? Wyjaśniamy poniżej.

Wysokie wynagrodzenia opiekunek osób starszych – nawet do 2 000 euro miesięcznie.

W Niemczech opiekunki osób starszych ( domowe opiekunki osób starszych lub osób z niepełnosprawnościami) zarabiają nawet  do 2 000 euro na miesiąc. Wysokość zarobków zależy od trudności zlecenia, np. stopnia pielęgnacyjnego podopiecznego, umiejętności opiekuna, jego stażu i doświadczenia pracy w opiece oraz dodatkowych praktycznych umiejętności (np. prawo jazdy kategorii B)

Brak kosztów “na życie” czyli utrzymania na zleceniu w Niemczech. Opiekunka może odłożyć w całości zarobki na swoje plany i potrzeby.

Zwyczajowo opiekunki mieszkają i żywią się u swojego podopiecznego. Co oznacza brak dodatkowych kosztów utrzymania i wydatków na jedzenie podczas zlecenia. W konsekwencji można sporo zaoszczędzić na zleceniu, przy okazji odkrywając malowniczy kraj, jakim są Niemcy.

Opłacone koszty podróży – Senihelp24 opłaca 100 % kosztów dojazdu.

Wybierając zatrudnienie przez firmę Senihelp24 oferującą bezpośrednie zlecenia dla Opiekunek, nie musisz martwić się również o koszty związane z transportem krajowym oraz w Niemczech. Opłacone koszty podróży, to kolejny powód dla którego zarobki opiekunek są bardzo korzystne, ponieważ możesz odłożyć praktycznie całą wypłatę. Senihelp24 opłaca koszty dojazdu opiekunów z i do Niemiec wraz z przejazdem do miejsca pracy.

Prywatne ubezpieczenie na życie – Senihelp24 oferuje ubezpieczenie na czas pracy opiekunek zupełnie za darmo.

Prywatne ubezpieczenie od Senihelp24 to gwarancja pełnego zabezpieczenia podczas pracy. Niektóre agencje wymagają zadbania o tę kwestię na własną rękę, co często wpływa na niższe zarobki opiekuna osób starszych. Senihelp24 pokrywa te koszty na swój rachunek, dzięki czemu kolejne oszczędności zostają w twojej kieszeni.

Stabilna praca oparta o jasne formy zatrudnienia.

Zarobki opiekunek osób starszych wynoszą sporo – już o tym wspomnieliśmy w dzisiejszym artykule. To jednak tylko jedna z zalet, ponieważ tego typu zawód będzie zawsze potrzebny, a popyt na niego stale rośnie. Oznacza to, że jest to zawód odporny na kryzys. Stabilne warunki zatrudnienia opiekunek osób starszych zapewnią pracę w tej branży przez dłuższy czas. Jasne formy zatrudnienia w Senihelp24 w oparciu o umowę polską (zlecenie, o współpracę) lub umowę niemiecką to również pewność legalnego zatrudnienia w Niemczech. 

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia opiekunki?

Wysokość wynagrodzenia opiekunki zależy od różnych czynników. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych z nich:

  • Umiejętności – im więcej  potrafi opiekunka, tym większe są jej szanse na otrzymanie lepiej płatnego zlecenia..  Warto natomiast pamiętać, iż znajomość języka niemieckiego opiekunki to „klucz” do sukcesu . Wówczas takie osoby mają zdecydowanie największe szanse na zatrudnienie. Warunkami wpływającymi na lepsze zlecenie są z pewnością znajomość języków obcych oraz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi z określonymi chorobami (np. demencja lub choroba Parkinsona).
  • Staż w danej firmie lub ogólne doświadczenie w opiece – opiekunki domowe osób starszych lub osób wymagających opieki całodobowej z dłuższym stażem pracy w danej firmie mogą z czasem liczyć na wyższe wynagrodzenie. Rozpoczynając pracę w nowej firmie ważne jest, aby opiekunka była w stanie udokumentować swój dotychczasowy staż pracy.  Np. poprzez referencje, list z podziękowaniami, świadectwo pracy czy po prostu kontakt telefoniczny do rodziny lub agencji zatrudnienia, z którą do tej pory współpracowała.
  • Poziom trudności zlecenia – większe zarobki opiekunek są też uzależnione od poziomu trudności obowiązków. Im wyższy stopień pielęgnacyjny podopiecznego, tym korzystniejsze może być wynagrodzenie opiekunki. Warto również wspomnieć, iż osoby podejmujące pracę opieki nad parą są również wynagradzane lepiej, niż w przypadku opieki nad jednym podopiecznym. 

Na średnie zarobki opiekunek wpływają dodatkowo programy lojalnościowe. Dla przykładu – w Senihelp24, która specjalizuje się w organizacji pracy dla opiekunek, oferuje program bonusowy dla swoich pracowników. Polega on na systematycznie przyznawanych bonusach zależnych między innymi od długości stażu pracy w firmie oraz poziomu jakości wywiązywania się z obowiązków w charakterze opiekunki osób starszych. W ten sposób firma motywuje do solidnego wywiązywania się ze swoich zadań, jakie wykonuje opiekunka osób starszych oraz  na najwyższym poziomie, dając również możliwość wyższych zarobków polskich opiekunek.

ile zarabia opiekunka w niemczech

Opiekunka – realne zarobki w pracy w Niemczech?

Opiekunka Niemcy, zarobki – jak to wygląda w praktyce? Podsumowując kwestie zarobków, Biorąc pod uwagę obecne oferty,  zarobki opiekunek miesięcznie dla najlepiej wynagradzanych opiekunów mogą wynieść  2 000 euro. Ostateczna wysokość wynagrodzenia zależy od m.in.:

  • doświadczenia i stażu opiekuna
  • jego umiejętności językowych i dodatkowych uprawnień (np. prawo jazdy kat B.)
  • od stopnia pielęgnacyjnego podopiecznego 
  • trudności zlecenia i zakresu obowiązków
  • ilości podopiecznych –  pary czy pojedynczego seniora

 

Pamiętaj natomiast, że w wielu przypadkach zarobki opiekunek bazują również na indywidualnych warunkach i ustaleniach umowy między pracownikiem, a pracodawcą. Liczba godzin pracy opiekunki oraz pełen harmonogram może się oczywiście od siebie różnić. Jest on ustalany indywidualnie z osobą wymagającą opieki lub rodziną chorego. Dlatego zawsze warto zapoznać się z ofertą pracy i dopytać o szczegóły zlecenia, na jakie może pozwolić sobie opiekunka seniorów i dopasować je stosownie do twoich oczekiwań  oraz umiejętności. Pomoże Ci w tym wyszukiwarka ofert oraz aplikacja z ofertami pracy od Senihelp24 https://senihelp24.pl/app/

ile zarabia opiekunka w niemczech

Aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech – Senihelp24 rekrutuje

Chcesz poznać aktualne oferty pracy? Sprawdź ofertę na stronie internetowej https://senihelp24.pl/oferty-pracy/ lub zapoznaj się z listą ofert pracy w naszej aplikacji 

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego!
+48 58 558 80 82

biuro@senihelp24.pl

 

Woops! Nothing found!
Kontakt