Korzyści pracy podczas świąt Bożego Narodzenia | Praca w opiece | SeniHelp24

Korzyści pracy podczas świąt Bożego Narodzenia | Praca w opiece | SeniHelp24

Korzyści pracy podczas świąt Bożego Narodzenia | Praca w opiece | SeniHelp24

Senihelp24 o korzyściach pracy na zleceniu podczas okresu świąt Bożego Narodzenia w Niemczech

Praca na zleceniu podczas okresu świąt Bożego Narodzenia w Niemczech to możliwość znacznego zwiększenia w krótkim czasie swoich zarobków w porównaniu do polskich realiów. Podejmując współpracę z Senihelp24 zaoszczędzisz niemal 100% swojej wypłaty. Jeżeli zastanawiasz się nad pracą wyjazdową w okresie świątecznym, koniecznie przeczytaj ten artykuł. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji mailowo lub telefonicznie. Miłej lektury!

 

Oferty pracy w opiece osób starszych – regularne sztele lub wyjazd do Niemiec na zastępstwo

 

Jesteś ambitna, wyrozumiała i empatyczna? Interesuje Cię długofalowa współpraca z rzetelnymi partnerami? Masz doświadczenie w pracy w opiece i znasz język niemiecki?

Senihelp24 to zaufany pracodawca specjalizujący się w opiece osób starszych w Niemczech. Atrakcyjne warunki współpracy, sprawdzone oferty pracy w Niemczech dostępne od zaraz oraz 100% wsparcie koordynatorów to zdecydowane wyróżniki naszej firmy. Jeżeli odnajdujesz się w niesieniu pomocy potrzebującym, masz doświadczenie w opiece poparte referencjami i znasz język niemiecki, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jakie są otwarte zlecenia. Jeżeli potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki w najbliższym czasie lub chcesz po prostu spędzić święta za granicą, może to być już ostatni dzwonek na podejmowanie kroków w tym kierunku, dlatego nie warto zwlekać.

Senihelp24 dba abyś czuła się komfortowo i bezpiecznie podczas każdego zlecenia. Przejmujemy na siebie wszelkie formalności, w tym występujemy o ubezpieczenie na czas zlecenia na podstawie druku A1 oraz o wydanie karty EKUZ

Do pracy w Niemczech poszukujemy opiekunek i opiekunów z doświadczeniem popartym referencjami. Zależy nam na osobach, które znają język niemiecki, minimalnie w stopniu komunikatywnym. Gwarantujemy regularne sztele lub wyjazdy do Niemiec na zastępstwo.

 

Praca w Niemczech receptą na rosnącą inflację?

Praca za granicą w Niemczech jest dobrym rozwiązaniem na rosnącą inflację. Obecnie ceny, zarówno produktów jak i usług, rosną w zastraszającym tempie. Standardowe zarobki czy emerytury w naszym kraju pozwalają z trudnością zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe. Nie bez znaczenia jest fakt, że w ostatnim czasie wartość złotówki spadła na korzyść osób zarabiającym w Euro. Ta zależność dodatkowo sprawia, że zarabianie za granicą staje się jeszcze bardziej atrakcyjne.

 

Dlaczego warto spędzić Święta Bożego Narodzenia na zleceniu w Niemczech?

 

     1. Praca w Niemczech podczas świąt – atrakcyjne zarobki w krótkim czasie

Decydując się na współpracę z firmą Senihelp24 w okresie świątecznym otrzymasz atrakcyjne bonusy finansowe do wynagrodzenia. Wymagamy jedynie dyspozycyjności, uczciwej i rzetelnej pracy oraz empatycznego podejścia do seniorów. Niezbędny jest także język niemiecki w stopniu przynajmniej podstawowym (chodzi o znajomość podstawowych wyrażeń oraz pytań) oraz doświadczenie.

 

    2. Odkrywanie kultury i zwyczajów

Praca w Niemczech może być dla wielu spełnieniem marzeń. W tym przypadku istotne są nie tylko względy finansowe.

To również ciekawa forma pracy dla osób, które mają odpowiednie predyspozycje (cierpliwość, łagodność, wyrozumiałość wobec osób starszych i schorowanych) a jednocześnie zależy im na odkrywaniu nowych miejsc, kultur i zwyczajów. Spędzając okres świąt Bożego Narodzenia w Niemczech jako opiekunka osoby starszej będziesz miała okazję poznać nowe zwyczaje świąteczne.

Opieka seniora wymaga empatii wobec swoich podopiecznych każdego dnia – również podczas Świąt Bożego Narodzenia. Oferty pracy w Niemczech na okres świąteczny są dedykowane osobom, które chcą ciekawie spędzić czas (np. na obchodzeniu Wigilii w Niemczech czy zwiedzaniu wyjątkowych miejsc). To również sposób na ucieczkę od samotności lub na nietypową formę spędzania świąt – wigilia z seniorami i ich rodzinami może być bardzo przyjemna. Szczególnie wtedy, gdy wiesz, że jesteś ich ostoją, pomocą, a może nawet bratnią duszą, co ma szczególne znaczenie podczas tego pięknego okresu, jakim są Święta Bożego Narodzenia.

 

   3. Wyjazd do Niemiec do pracy jako możliwość podróżowania i ciekawa forma spędzania czasu

 

Wyjazd do Niemiec spędzisz głównie na pracy i kontakcie z osobami starszymi. Pamiętaj natomiast, że w wolnym czasie będziesz mogła odkrywać i zwiedzać ten piękny kraj co jest niewątpliwą zaletą pracy za granicą – istnieje wiele okolicznych, pięknych i unikatowych atrakcji, na które warto zwrócić uwagę. Ze swojej strony polecamy m.in.:

 • Zamek Neuschwanstein – najczęściej fotografowany zamek w Niemczech położony w północnej Bawarii. Zachwyca romantyzmem, elegancją i przepięknym wnętrzem. To najsłynniejsza atrakcja wśród zamków Ludwika II.
 • Jezioro Bodeńskie – do tego miejsca dojedziesz każdym dostępnych środkiem transportu. Znajduje się na pograniczu Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii. Jeżeli jesteś miłośniczką pięknych widoków i stoickiego spokoju, koniecznie zdecyduj się na wyjazd nad Jezioro Bodeńskie;
 • ZOO w Berlinie – przepiękny „dom”, w którym mieszkają zadbane w każdym calu zwierzęta. Obecnie jest ich ponad 14 000. Odwiedzając jedno z największych ZOO w Europie (i najstarszych w Niemczech) zobaczysz na własne oczy żyrafy, pandę wielką, goryle oraz słonie.
 • Zamek w Heidelbergu – starożytna atrakcja przyciągająca ponad milion turystów rocznie. To właśnie w tym miejscu znajduje się największa na świecie beczka Großes Fass. Będąc w pracy w Niemczech musisz odwiedzić ten gotycko-renesansowy zamek zbudowany na zboczu góry Königstuhl. To przepiękne, wręcz malownicze miejsce. Synonim romantyczności.
 • Drezno – miasto wielokulturowe, pełne energii, z ciekawą, niebanalną historią. Do tego miejsca wybierz się z okolicznym przewodnikiem. Polecamy również pójść na spacer po zabytkowym centrum – sprawdź szczególnie pałac Zwinger i operę.

Powyższe atrakcje sprawią, że będziesz miała ciekawe tematy do rozmowy z seniorami, a także bliskimi po twoim powrocie ze zlecenia. Obiecujemy, że postaramy się, abyś mogła wspominać twój wyjazd do Niemiec jako dobrze spędzony czas – zarówno ze strony zawodowej, jak i wypoczynkowej.

 

   4. Praca za granicą pozwalająca budować relacje

Będziesz mogła dzielić swój czas i spędzić Święta Bożego Narodzenia z osobami, które potrzebują nie tylko opieki, ale także miłości, dobrego słowa oraz bratniej duszy. Na pewno to odwzajemnią – będziesz czuła się dobrze w ich towarzystwie tak, jak i oni w Twoim.

 

Święta w Niemczech – poznaj niemieckie bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje

Wykonujesz zawód opiekunki osób starszych i zamierzasz udać się do Niemiec, żeby pomagać Seniorom? Poznaj panujące tam zwyczaje – dzięki temu będzie Ci łatwiej dostosować się do ich stylu życia.

Jakie są najpopularniejsze zwyczaje Niemców podczas świąt Bożego Narodzenia?

 

Różnice kulturowe związane ze świętami Bożego Narodzenia w Niemczech

 

Co ciekawe, zupełnie inaczej jak w Polsce, Niemcy nie dzielą się opłatkiem ani nie zostawiają dodatkowego miejsca zbłąkanym wędrowcom.

Czym jeszcze różnią się niemieckie obchody świąt Bożego Narodzenia od polskich?

 • dekoracyjnymi aniołkami – będącymi najbardziej lubianą ozdobą świąteczną przez mieszkańców Niemiec;
 • Nocą Krampusa – wówczas osoby przebrane za złowrogie kreatury (będące przeciwieństwem Świętego Mikołaja) oczyszczają ziemię ze zła, biorąc udział w paradzie, której towarzyszy muzyka, a także pokazy pirotechniczne;
 • spożywaniem potraw mięsnych w Wigilię – w Niemczech można spożywać potrawy mięsne w wieczerzę Świąt Bożego Narodzenia (wówczas podawane są tradycyjne niemieckie potrawy).

Święta w Niemczech to również narodowa kuchnia niemiecka. Niezwykle smaczna, gustowna i trafiona – smakuje przede wszystkim ze względu na bardzo aromatyczne przyprawy i świeże, lokalne produkty.

Potrawy wigilijne w Niemczech

W Niemczech na stołach wigilijnych znajdziemy zazwyczaj potrawy bazujące na kapuście kiszonej oraz kiełbasy pieczone czy też dziczyznę. Biorąc pod uwagę niemieckie standardy, nie może również zabraknąć sałatki kartoflanej ani bardziej wystawnych dań i przekąsek tj.:

 • gęś nadziewana jabłkami lub kasztanami,
 • drożdżowa strucla z bakaliami,
 • imbirowe ciasteczka.

Podczas Bożonarodzeniowego ucztowania Niemcom towarzyszy przede wszystkim ich ulubione grzane wino z goździkami, cynamonem, a nawet dodatkiem rumu. Według niektórych źródeł Niemcy co roku wypijają nawet 40 litrów grzanego wina zwanego Glühwein.

Opiekunka radzi:

Powinnaś znać przynajmniej podstawowe zwroty po niemiecku – aby móc czuć się komfortowo i porozumiewać się z podopiecznym oraz jego rodziną. Jeżeli interesują Cię oferty pracy w Niemczech – koniecznie naucz się pytań po niemiecku, podstawowych zwrotów oraz życzeń noworocznych. Niestety angielski w tym przypadku nie wystarczy, ponieważ nie wszyscy seniorzy z Niemiec go znają.

Świąteczne Życzenia po niemiecku

Życzenia bożonarodzeniowe po niemiecku

Frohe Weihnachten – Wesołych Świąt

Fröhliche Weihnachten und einen guten Rutsch ins Neue Jahr – Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

 

Życzenia noworoczne po niemiecku

Frohes neues Jahr – Szczęśliwego Nowego Roku

Alles Gute im neuen Jahr – Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Beste Wünsche und die Erfüllung vieler Träume im Neuen Jahr – Najlepsze życzenia oraz spełnienia wielu marzeń w nowym roku

 

Idealna opiekunka osób starszych – czyli o tym, jak podnieść swoje zarobki!

Opieka nad osobami starszymi to doskonały sposób zwiększenia zarobków. Biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą, wyjazd do Niemiec umożliwi Ci zgromadzenie sporej ilości gotówki przez okres świąteczny. Będziesz mogła ją wykorzystać do m.in.:

 • zwiększania swoich innych przychodów (np. emerytury)
 • realizacji swoich marzeń.
 • dalszego rozwoju zawodowego,
 • zabezpieczenia środków na tzw. „czarną godzinę”
 • spłaty zaległych lub bieżących zobowiązań,
 • wkładu własnego do kredytu hipotecznego,
 • zakupu nowego środka transportu,

 

Warto również wspomnieć, iż zwyczajowo opiekun mieszka w domu podopiecznego – takie rozwiązanie pozwala całkowicie wyeliminować koszty zakwaterowania i życia, przez co możesz odłożyć solidną kwotą w przeliczaniu na złotówki w zależności od długości pobytu na danym zleceniu.

 

Jak podnieść swoje zarobki w opiece?

Nie bez znaczenia będzie tutaj zarówno dotychczasowe doświadczenie poparte referencjami jak i staż w konkretnej firmie. Kolejnymi cenionymi atutami wpływającymi na wysokość twoich zarobków w opiece to dodatkowe umiejętności np. czynne prawo jazdy lub biegła znajomość języka. Warto więc udoskonalić swoje CV i np. zapisać się na kurs języka obcego lub prawa jazdy, jeśli rozważasz taką opcję.

 

Oferty pracy Senihelp24 – korzyści

Dlaczego warto podjąć pracę w Senihelp24? Jako opiekunka zajmująca się seniorami masz zagwarantowane m.in.:

 • pieniądze zawsze na czas (wypłacane już 1.go dnia kolejnego miesiąca),
 • sprawdzony stan zdrowia podopiecznego,
 • odpowiednie warunki mieszkaniowe potwierdzone dokumentacją fotograficzną i video,
 • odciążenie od wszelkich formalności,
 • zorganizowanie i opłata transportu w obie strony,
 • 1 dzień wolny w tygodniu oraz 2 godziny dziennej pauzy
 • prywatne ubezpieczenie medyczne na czas pobytu za granicą
 • ubezpieczenie na podstawie karty EKUZ
 • koordynator na miejscu w Niemczech.

To Ty wybierasz, jaki rodzaj współpracy Ci odpowiada – umowa polska lub niemiecka. W zależności od własnych preferencji możesz zawrzeć z nami także umowę o współpracę (B2B – na własnej działalności gospodarczej).

 

Aplikacja Senihelp24

Dla naszych opiekunek i opiekunów przygotowaliśmy specjalną aplikację do zarządzania zleceniami. Dzięki aplikacji możesz nie tylko wygodnie przeglądać oferty pracy i aplikować na zlecenia, ale również sprawdzać opinie innych opiekunek na danym zleceniu, a także obejrzeć materiały foto/video dokumentujące stan faktyczny miejsca i zdrowie podopiecznego.

 

Podsumowanie

Naszym czytelniczkom, które poszukują pracy w Niemczech oferujemy atrakcyjne i terminowe wynagrodzenia powyżej średniej krajowej. Istnieje także możliwość udziału w programach podnoszenia kwalifikacji zawodowych, aby w przyszłości móc zarabiać coraz więcej. Firma Senihelp24 zatrudnia w pełni legalnie – na umowach zgodnych z niemieckim i polskim prawem. Zaufało nam już 1 200 opiekunek. Też możesz być częścią rodziny Senihelp24. Zadzwoń lub uzyskaj dostęp do informacji o zleceniach logując się do naszej aplikacji. Pozostajemy do twojej dyspozycji.

Kontakt z nami

Strona www: https://senihelp24.pl/oferty-pracy

Telefon: 58 55 88 082

Kontakt mailowy: biuro@senihelp24.pl

Woops! Nothing found!
Kontakt