Jak wygląda praca koordynatora opiekunek osób starszych w Niemczech

Jak wygląda praca koordynatora opiekunek osób starszych w Niemczech

praca koordynatora opiekunek osób starszych

Jak wygląda praca koordynatora opiekunek osób starszych w Niemczech

Każdej podróży do pracy za granicą może towarzyszyć niepokój. I gdy nadchodzi moment wyjazdu, może pojawić się w Tobie obawa, że miejsce do którego jedziesz, nie będzie takie, jak sobie wyobrażałaś. Czy ważna jest dla Ciebie świadomość, że jest osoba, która czuwa nad Tobą, aż do czasu Twojego bezpiecznego powrotu do domu? To koordynator. Kim jest i na czym polega praca koordynatora, postaram się przedstawić poniżej w kilku słowach.

Kim jest Twoja Koordynatorka?

Czasem pewnie zastanawiasz się, kto stoi po drugiej stronie słuchawki. Idealnie, jeśli już na etapie pierwszej rozmowy telefonicznej, pojawi się pewien rodzaj wzajemnego zaufania. Nić porozumienia, która nierzadko w późniejszym okresie trwania relacji Opiekunka – Koordynatorka, przemienia się w więź. Wiem, że dla Ciebie jest ona równie cenna.

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jak wygląda praca Twojej Koordynatorki? Dzisiaj uchylę Ci rąbka tajemnicy. Dowiesz się o tym, że praca Koordynatorki, niesie za sobą kilka niemałych wyzwań. Przybliżę Ci pewne kwestie, zza kulis pracy Koordynatorek w Senihelp.

 

 

Ale zacznijmy od początku… Czy rekruter i koordynator to ta sama osoba?

W wielu firmach są zatrudniane osoby na stanowisko Rekrutera/Rekruterki oraz Opiekunki pracowników tymczasowych ( czyli Koordynatorki ). Te pierwsze zajmują się procesem wynikającym z rekrutacji, którego celem jest wyłonienie idealnego kandydata do pracy. Koordynatorki zaś przejmują opiekę nad zrekrutowanym już pracownikiem.

My postanowiliśmy nie rozdzielać tych ról. W Senihelp Rekruterka i Koordynatorka to jedna i ta sama osoba. Dlatego nasze Koordynatorki to prawdziwe kobiety Ninja 😊 – póki co, mamy na swoim pokładzie same kobiety.

Od początku powstania Senihelp, czyli od 2019 roku, osoby na tym stanowisku zajmują się zarówno rekrutacją, jak i opieką posprzedażową. Co oznacza, że są Twoim pierwszym kontaktem, podczas pobytu w Niemczech, a także łącznikiem między Tobą a klientem, czy też działem księgowości. Są wsparciem na każdym etapie procesu związanego z Twoim wyjazdem, od momentu rekrutacji.

Praca koordynatora – na czym właściwie polega? Lista obowiązków

Zakres z obszaru rekrutacji dotyczy działań jak :

– zapoznanie się z potrzebami klienta – osoby starszej wymagającej opieki w Niemczech

– zredagowanie i zamieszczenie ogłoszenia o pracę na stronach branżowych i portalach

– kontakt z potencjalną kandydatką na Opiekunkę

– rozmowa z osobą rekrutowaną, celem sprawdzenia potrzeb, znajomości języka i doświadczenia pracy w opiece*

– dopasowanie najlepszej oferty pracy spełniającej oczekiwania Twoje i klienta

– wysyłanie Twojego profilu do klienta

– aktualizacja profili w naszym systemie

* Podczas rozmowy telefonicznej, zależy nam, by Ciebie poznać, ale też odpowiedzieć na Twoje pytania i przybliżyć Ci informacje na temat firmy oraz zasady i benefity pracy w Senihelp. W tym samym czasie, tworzony jest również Twój profil w systemie, byś miała dostęp do pełnego wachlarzu dostępnych na stronie i w aplikacji ofert pracy. Krok po kroku przedstawione zostają Ci wszystkie etapy dotyczące tego, co będzie się działo z Twoim profilem, od momentu jego utworzenia, do czasu Twojego wyjazdu do pracy w Niemczech.

Praca Koordynatora, to nie tylko rekrutacja, ale i wszystko to, co się dzieje potem.

Wiemy, że nie wystarczy kandydata wysłać do pracy. Chcemy byś czuła się zaopiekowana. Jest to przede wszystkim pomoc i wsparcie Opiekunek, podczas codziennych a także tych niespodziewanych sytuacji, w których szczególnie oczekujesz naszej pomocy.

Do zadań Koordynatorki poza opieką nad delegowanymi pracownikami, należą takie obowiązki jak :

– rezerwacja podróży z Polski do Niemiec i z powrotem

– przygotowywanie danych do umów

– aktualizacja i koordynowanie administracją księgową

Koordynatorka – w czym powinna być dobra? Jakie powinna mieć wykształcenie

Ukończenie studiów wyższych, nie jest koniecznością, natomiast są pewne cechy i kompetencje, na które zwracamy szczególną uwagę. Niezwykle istotne jest przede wszystkim doświadczenie w pracy z ludźmi, najchętniej w obszarze rekrutacji, ale także umiejętności miękkie, takie jak : aktywne słuchanie, zdolność do negocjacji, budowania relacji. To praca, która wymaga odpowiedzialności i świetnej organizacji pracy własnej, ale uczy też elastyczności w kontakcie i odporności na stres. Doświadczenie pokazuje, że intuicja i umiejętność przewidywania  stają się jej sprzymierzeńcem.

Jeżeli szukasz pracy w charakterze koordynatora opiekunów osób starszych sprawdź koniecznie naszą zakładkę Kariera .

 

Bywa naprawdę gorąco!

To prawda, że na tym stanowisku bywa dynamicznie. Ba! Bywa też stresująco, kiedy trzeba nieoczekiwanie szukać nowego pracownika, w sytuacji w której wydawało się, że wszystko było dopięte na ostatni guzik. Są też niespodziewane sytuacje, o których nas informujecie podczas pobytu na zleceniu. Na co dzień stawiamy czoła rozmaitym wyzwaniom.

W efekcie, jest to też praca, która przynosi nam autentyczną satysfakcję, ponieważ daje poczucie wpływu na jakość tego co robimy i rezultatów jakie dzięki temu osiągamy.

 

 

Czy praca koordynatora to praca z biura?

Przez długi czas praca Koordynatorki była pracą z biura. Wybuch pandemii przestawił życie wszystkich firm do góry nogami. W Senihelp nie było inaczej. Wiedzieliśmy, że musimy reagować szybko na pojawiające się przejawy oczywistego lęku, paniki ze strony naszych Opiekunek. To był wyjątkowo stresujący czas, zarówno dla Ciebie będącej w tym okresie w pracy w Niemczech, jak i dla nas. Zamknęliśmy się w domach, z ogromnymi arkuszami papieru, na których na bieżąco aktualizowaliśmy terminy wymiany opiekunek u klientów,  bacznie czuwajac, żeby nic nam nie umknęło. Mimo wszystko był to wartościowy czas, bo pomógł nam uwierzyć w siebie. Pokazał, że potrafimy zadbać o naszą pracę , a przede wszystkim o naszych pracowników, z każdego miejsca na ziemi. Obecnie pracujemy w trybie hybrydowym, który polubiliśmy i jest dla nas najbardziej optymalną opcją.

 

 

To doceniam.

Kiedy zapytałam koleżanek – Koordynatorek o to, co lubią w swojej pracy, usłyszałam, że jest to kontakt z ludźmi. Budowanie i podtrzymywanie satysfakcjonującej relacji, jest tym, co je wzmacnia i daje chęć do dalszego rozwoju. Niektóre z Was są z nami już kilka lat, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Z satysfakcją słuchamy o tym, że jesteście zadowolone ze zlecenia, że umiemy trafić w wasze potrzeby a w nagłych, nieraz kryzysowych sytuacjach, jesteśmy w stanie Wam pomóc rozwiązać problem. Jak to podsumowała nasza Pani Kierownik Działu Rekrutacji: „ Jest to rola pełna wyzwań, która łączy wiele zadań i umiejętności : sprzedawcy, rekrutera, logistyka, a i nierzadko psychologa”😉. To praca, która lubi dynamikę. Lubi ludzi. Lubi Ciebie droga Czytelniczko.

Aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech – Senihelp rekrutuje

Chcesz poznać aktualne oferty pracy? Sprawdź ofertę na stronie internetowej https://senihelp24.pl/oferty-pracy/ lub zapoznaj się z listą ofert pracy w naszej aplikacji 

 

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego!

 

+48 58 558 80 82

biuro@senihelp24.pl

 

Zobacz więcej wpisów na naszym blogu

Opiekunka Niemcy: Jaki wygląda jej praca? Ile można zarobić?

Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech oferuje głęboki poczucie spełnienia oraz liczne możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Oprócz wewnętrznej satysfakcji wynikającej z niesienia pomocy innym, ten zawód z przyszłością oferuje również korzyści materialne w postaci atrakcyjnego wynagrodzenia. Przeanalizujmy,...

Czytaj więcej

Nauka języka niemieckiego dla opiekunów osób starszych

Język niemiecki - zwiedzanie i czas wolny

Język niemiecki dla opiekunek – zwiedzanie i czas wolny | Samouczek

Kontynuujemy naszą serię samouczków języka niemieckiego. Jest ona przeznaczona dla osób, które planują rozpoczęcie pracy w roli opiekuna osoby starszej w Niemczech lub już ją wykonują. Nigdy nie jest za późno na naukę języka obcego. Podstawowa znajomość niemieckiego ułatwi...

Czytaj więcej

Język niemiecki dla opiekunek – Rozmowa z podopiecznym | Samouczek

Znajomość języka niemieckiego ułatwia podjęcie pracy w roli opiekunki osoby starszej w Niemczech. Pozwala na jeszcze lepsze zrozumienie potrzeb swojego podopiecznego i na lepsze odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Języka niemieckiego można używać również do stymulacji pamięci seniora. Kontynuując...

Czytaj więcej
Język niemiecki opiekunki rozmowa z rodzina podopiecznego

Język niemiecki dla opiekunek – rozmowa z rodziną podopiecznego | Samouczek

Już nawet podstawowa znajomość języka niemieckiego przekłada się na poprawę komfortu pracy opiekunki osoby starszej w Niemczech. Ułatwia to komunikację zarówno z podopiecznym, jak i z jego bliskimi. Na naszej stronie internetowej cyklicznie publikujemy mini słowniki, które zawierają przydatne...

Czytaj więcej
Woops! Nothing found!
Kontakt