Jak przygotować się do wyjazdu do pracy w Niemczech?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy w Niemczech?

jak przygotować się do wyjazdu do pracy w opiece

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy w Niemczech?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy w Niemczech?

Przed wyjazdem do Niemiec, celem rozpoczęcia pracy opiekunki bądź opiekuna nad osobami starszymi, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie. Pod uwagę należy wziąć wiele aspektów, w tym m.in. przygotowanie samego siebie – powtórkę słówek, staranną weryfikację ogłoszenia o pracę w celu zapoznania się z charakterystyką osoby starszej czy też przygotowanie bagażu. Sprawdź, jak przygotować się do wyjazdu do pracy w Niemczech z SeniHelp24.

Zweryfikuj ogłoszenie o pracę

Podstawą każdego wyjazdu do pracy jest dokładna weryfikacja ogłoszenia. Należy sprawdzić autentyczność ogłoszeniodawcy, a także zapoznać się z opiniami osób, które wcześniej dla niego pracowały. Im więcej informacji sprawdzisz na tym etapie, tym bardziej zmniejszysz ewentualne ryzyko niepowodzenia wyjazdu. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, warto korzystać ze sprawdzonych platform oferujących pracę w sektorze opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Doskonałym wyborem jest SeniHelp24.pl. To miejsce, w którym znajdziesz atrakcyjne oferty pracy i za pomocą dedykowanej aplikacji dopasujesz je do swoich preferencji i potrzeb.

 

Dokładnie poznaj osobę starszą i specyfikę swojej pracy

 

Opieka nad osobą starszą w Niemczech to bardzo odpowiedzialne zadanie. Każdorazowo opiekun powinien zapoznać się z charakterystyką danej osoby, w tym m.in.: jej stanem zdrowia i stopniem pielęgnacyjnym, przyzwyczajeniami i warunkami mieszkaniowymi. Istotne czy osoba taka porusza się za pomocą np. wózka inwalidzkiego, czy o własnych siłach, czy jest w stanie (i chce) sama robić zakupy, czy będzie to nasze zadanie itd. Im więcej wiedzy na temat osoby starszej przyswoimy, tym lepsze będzie nasze przygotowanie do pracy. Dużo informacji zawartych  jest już we wspomnianej wcześniej, aplikacji SeniHelp24. 

 

Staranne pakowanie

 

Pakowanie to ważny element przed każdym wyjazdem. Należy mieć świadomość, że wyjazd opiekuna trwa zazwyczaj około dwóch miesięcy. Podczas pakowania weź pod uwagę porę roku oraz inne kluczowe czynniki. Warto zapoznać się z przygotowanym przez nas poradnikiem, w którym wymieniamy rzeczy niezbędne w trakcie wyjazdu do pracy u naszego zachodniego sąsiada. Nie zapomnij m.in. o: lekach przyjmowanych na stałe, środkach do higieny osobistej i kosmetykach, ręcznikach, sprawnym telefonie z włączonym roamingiem oraz ładowarką, ubraniach na daną porę roku, spisie numerów kontaktowych do specjalistów SeniHelp24. Przydatne będą także środki pieniężne na niespodziewane wydatki (na tzw. nieprzewidziane sytuacje).

 

 

Tych dokumentów potrzebujesz

 

Podczas wyjazdu do Niemiec nie możesz zapomnieć o dokumentach, które umożliwią Ci legalną podróż oraz podjęcie zatrudnienia poza granicami naszego kraju. Podstawowe dokumenty to:

 

  • dowód osobisty/paszport;
  • prawo jazdy (jeżeli je posiadasz);
  • dokumenty przygotowane przez SeniHelp24 (umowa, bilet lub nr rezerwacji, polecenie wyjazdu do Niemiec, karta EKUZ  itp.). 

 

Rekomendujemy minimum dwukrotne sprawdzenie tego, czy wszystkie dokumenty zostały spakowane i odpowiednio zabezpieczone. Warto mieć je pod ręką.

 

Powtórka podstawowych słówek i zwrotów w języku niemieckim

 

Jeżeli na co dzień nie posługujesz się j. niemieckim, dla ułatwienia komunikacji z osobą starszą w Niemczech rekomendujemy powtórzenie słówek i podstawowych zwrotów. Szczególną uwagę należy zwrócić na słowa związane z danymi schorzeniami zdrowotnymi oraz z czynnościami związanymi bezpośrednio z opieką. Dzięki temu łatwiej będzie o nawiązanie relacji, co korzystnie wpływa na komfort i jakość świadczonej pracy.

 

Nie spóźnij się na wyjazd

 

Wyjazd do pracy w Niemczech z SeniHelp24 jest dokładnie zaplanowany i przygotowany. Zadbaj o to, aby na miejscu zbiórki pojawić się z wyprzedzeniem przed planowanym odjazdem. Następnie znajdź odpowiedni bus lub autokar zgodnie z otrzymanym od SeniHelp24 biletem.  Jako opiekun otrzymujesz również numer telefoniczny do rodziny, abyś mógł pozostać w kontakcie. Należy poinformować ją w razie ewentualnego opóźnienia. W przypadku transportu autokarem rejsowym każdy opiekun dostanie się na dworzec PKP w Monachium. Stamtąd rodzina lub koordynator SaniHelp24 przewiezie opiekuna pod wskazany adres. W określonych przypadkach firma zapewnia transport busem od drzwi do drzwi już w Polsce – kierowca odbierze Cię spod twojego domu i zawiezie bezpośrednio do domu podopiecznego w Niemczech. Szczegóły na temat wyjazdu przekaże Ci koordynator SaniHelp24. Wszystko po to, aby wyjazd do pracy odbył się zgodnie z ustalonym harmonogramem i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. 

 

Jeżeli poszukujesz zweryfikowanej pracy jako opiekun w Niemczech, zachęcamy do skorzystania z oferty SeniHelp24. 

Woops! Nothing found!
Kontakt