Przydatne akcesoria w trakcie pracy opiekuna

Przydatne akcesoria w trakcie pracy opiekuna

Przydatne akcesoria w trakcie pracy opiekuna

Przydatne akcesoria w trakcie pracy opiekuna

Praca opiekuna osoby starszej wymaga odpowiedniego przygotowania. Dotyczy to nie tylko wiedzy i zrozumienia ludzkich potrzeb, ale również różnego rodzaju sprzętu i akcesoriów. Te ostatnie często okazują się bardzo przydatne i ułatwiają sprawowanie codziennej opieki nad osobą starszą. Doskonale zdajemy sobie sprawę z SeniHelp24, dlatego w tym artykule przedstawiamy wybrane akcesoria, które mogą przydać się w wykonywaniu obowiązków opiekuna.

 

Przygotowanie ma znaczenie

 

Przygotowanie ma znaczenie w każdym zawodzie. Nie inaczej wygląda to w przypadku opiekuna osoby starszej. W tym wypadku należy wziąć pod uwagę potrzeby takiej osoby, jej obecną sytuację, dolegliwości i ewentualne ograniczenia ruchowe, a także inne czynniki. Właśnie dlatego każdy opiekun powinien postawić na dobre zrozumienie swojego podopiecznego oraz wykonywać swoją pracę z należytą starannością. Nieocenionym wsparciem okazują się wybrane akcesoria. Sprawdź, co może Ci się przydać w opiece nad seniorem.

 

Przydatne akcesoria wykorzystywane w opiece nad osobą starszą

 

Poniżej przedstawiamy wybrane akcesoria, które korzystnie wpływają na komfort i jakość wykonywanej przez opiekuna pracy, a także na wygodę i bezpieczeństwo osoby starszej. Poszczególne produkty mają uniwersalny charakter, a jeszcze inne stosuje się tylko w określonych sytuacjach. Przed podjęciem pracy opiekuna i wyjazdem do Niemiec sprawdź, czy wybrane z tych akcesoriów znajdują się już w mieszkaniu lub domu osoby, nad którą będziesz sprawować opiekę.

 

Produkty do higieny osobistej

 

Opieka nad osobą starszą w dużej mierze polega na dbaniu o jej higienę osobistą. Wielu seniorów nie jest już w pełni samodzielnych, dlatego należy im pomóc w tym zakresie. Do polecanych akcesoriów związanych z kąpielą i pielęgnacją zaliczane są m.in.: bawełniana myjka, miękka gąbka, jednorazowe rękawiczki, delikatny ręcznik, nawilżane chusteczki czy też pieluchomajtki. Te ostatnie stosowane są w przypadku podopiecznych, u których występują m.in. problemy z nietrzymaniem moczu. Warto postawić na produkty, które mają w sobie chłonny wkład i są wyposażone w elastyczny pas. Inne przydatne akcesoria to m.in.: kaczka, wanienka do mycia głowy, basen czy krzesło toaletowe.

 

Kasetka na lekarstwa

 

Osoby starsze powinny regularnie przyjmować leki przepisane im przez lekarza. Zadaniem opiekuna jest kontrolowanie tego oraz pilnowanie, aby pacjent brał leki w odpowiedniej dawce i o odpowiedniej godzinie. Nieocenionym wsparciem w tym zakresie okazuje się dedykowana kasetka na lekarstwa. Na rynku dostępne są modele z różną konfiguracją przegródek, dzięki czemu można dobrać kasetkę bezpośrednio do potrzeb osoby starszej. Kasetka pozwoli na odpowiednie trzymanie leków oraz ułatwi ich właściwą aplikację zgodnie z harmonogramem leczenia.

 

Profilaktyka przeciwodleżynowa

 

W przypadku seniorów leżących warto postawić na dedykowane produkty w ramach profilaktyki przeciwodleżynowej. Wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko powstawania odleżyn, które są bolesne dla osoby starszej oraz mogą powodować u niej znaczny dyskomfort. W tym celu stosuje się akcesoria, takie jak m.in.: krążki przeciwodleżynowe czy też poduszki pobudzające krążenie.

 

Akcesoria do jedzenia

 

Kolejną grupę ciekawych produktów stanowią akcesoria wykorzystywane podczas spożywania posiłków. To m.in. śliniaki jednorazowe lub śliniaki wielorazowe. Dzięki nim łatwiej zadbać o czystość osoby starszej i ogranicza się potrzebę częstego jej przebierania. Śliniaki wielorazowe można szybko umyć i przygotować do kolejnego zastosowania. Ponadto, w przypadku osób starszych, w określonych sytuacjach warto wprowadzać zastawę z tworzywa sztucznego. To o tyle wygodne rozwiązanie, że nawet jeżeli talerz lub szklanka spadną osobie starszej, to nie potłuką się. Ułatwia to utrzymanie czystości w domu.

 

Wśród innych przydatnych akcesoriów przy opiece nad osobą starszą znajdują się m.in.: elektryczny wiatraczek lub wentylator (zwłaszcza w przypadku duszności), nawilżacz powietrza, termometr oraz aparat do mierzenia ciśnienia.

 

Oferty pracy w opiece osób starszych w Niemczech

 

Jeżeli pracujesz lub chcesz rozpocząć pracę w sektorze opieki nad osobami starszymi w Niemczech, to warto zapoznać się z ofertą przygotowaną przez ekspertów SeniHelp24. To firma, która dobrze zbada Twoje potrzeby oraz pomoże Ci w znalezieniu oferty opieki nad seniorem dopasowanej do Twojego charakteru. Wszystko po to, aby praca była bardziej komfortowa i charakteryzowała się jeszcze wyższą jakością opieki. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem SeniHelp24.

 

 

Przeczytaj inne artykuły na naszej stronie internetowej:

SeniHelp24 o korzyściach pracy na zleceniu podczas okresu świąt Bożego Narodzenia w Niemczech

Savoir-vivre w pracy opiekunki

14 pomysłów na ciekawe aktywności z seniorami podczas zimowych wieczorów dla opiekunki osób starszych

Jak zostać opiekunem dla osoby starszej w Niemczech?

Zagrożenia podczas pracy w Niemczech w opiece na czarno

Jak uniknąć wypalenia w pracy opiekuna osób starszych? 

 

Język niemiecki dla opiekunek

podstawowe zwroty i pytania po niemiecku | Samouczek

spożywanie posiłków i gotowanie | Samouczek

 wokół domu | Samouczek

 

Woops! Nothing found!
Kontakt