Dbamy o Was: rola i wsparcie firmy opiekuńczej dla opiekunów w trudnych sytuacjach

Dbamy o Was: rola i wsparcie firmy opiekuńczej dla opiekunów w trudnych sytuacjach

rola i wsparcie firmy opiekuńczej dla opiekuna w trudnych sytuacjach

Dbamy o Was: rola i wsparcie firmy opiekuńczej dla opiekunów w trudnych sytuacjach

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest wsparcie opiekunów osób starszych w różnych trudnych sytuacjach. Właśnie dlatego zespół Senihelp oferuje kompleksową pomoc w tym obszarze. Reagujemy na pojawiające się problemy i wyzwania. Ponadto przygotowaliśmy dedykowaną infolinię, która dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. W nagłych sytuacjach nie zostawimy Cię samej/samego – dla naszych opiekunów jesteśmy dostępni również całodobowo pod numerami alarmowymi 24/7 . Sprawdź, jak Senihelp wspiera opiekunów w trudnych sytuacjach.

 

Dzielenie się doświadczeniem

 

Koordynatorzy Senihelp to osoby o wieloletnim doświadczeniu w obszarze opieki nad osobami starszymi. Właśnie dlatego doskonale rozumiemy wyzwania, przed którymi stajesz w codziennej pracy. Z wieloma z nich sami się mierzyliśmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej Ci doradzić. Staramy się dzielić naszym doświadczeniem oraz umiejętnościami, aby opieka nad osobą starszą była jeszcze prostsza. W żadnej trudnej sytuacji nie zostawimy opiekuna samemu sobie. Jesteśmy po to, aby pomagać i można na nas liczyć.

 

Rozwiązywanie trudnych sytuacji

 

Specyfika pracy opiekuna seniora ma to do siebie, że w jej trakcie mogą pojawiać się trudne, problematyczne sytuacje. Dotyczą one wielu obszarów i mogą mieć charakter nagły. Do najczęstszych spraw rozwiązywanych przez koordynatorów Senihelp należą: postępowanie przy nagłym pogorszeniu się zdrowia osoby starszej, problemy z porozumieniem się z rodziną seniora, potrzeba wcześniejszego powrotu opiekuna do Polski czy też śmierć seniora. Zwłaszcza w przypadku śmierci podopiecznego wielu opiekunom trudno się z tym pogodzić. Jest to związane z tym, że w trakcie pracy nawiązuje się relacja. Każda taka strata sprawia ból, dlatego opiekunowie nie powinni zostać z tym sami. Mamy odpowiednie przygotowanie psychologiczne, aby wesprzeć Cię w takiej sytuacji i złagodzić ból po stracie podopiecznego. Plan postępowania zawsze dostosowujemy do typu trudnej lub nagłej sytuacji oraz do potrzeb opiekuna i seniora.

 

Usprawnienie komunikacji z podopiecznym

 

Komunikacja ma bardzo ważny wpływ na to, czy praca w roli opiekuna osoby starszej jest przyjemna. Kluczowe jest złapanie odpowiedniego kontaktu z podopiecznym. Ułatwia to wykonywanie codziennych obowiązków i sprawia, że zarówno opiekun, jak i senior czują się zdecydowanie lepiej. Z doświadczenia wiemy jednak, że często występują bariery i problemy komunikacyjne. Na bazie naszego doświadczenia pomagamy w zbudowaniu relacji oraz w nawiązaniu serdecznej komunikacji na linii opiekun – senior. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko ewentualnych nieporozumień i występowania trudnych sytuacji w przyszłości. Od kontaktu z podopiecznym zależy m.in. to, jak do opiekuna podejdzie rodzina seniora. W związku z tym nie można tego bagatelizować.

 

Całodobowy numer alarmowy

 

Jedną z form wsparcia przygotowaną przez ekspertów Senihelp jest całodobowy numer alarmowy. Nasz zespół nie zostawi opiekuna w trudnej lub nagłej sytuacji. Dokładnie zapoznamy się z Twoim przypadkiem oraz wskażemy optymalne rozwiązanie. Zależy nam na tym, aby każdy opiekun osoby starszej w Niemczech, który nawiązuje współpracę z naszą firmą, czuł, że może na nas liczyć. To niezwykle ważne, ponieważ podczas opieki nad seniorem może dochodzić do różnych sytuacji. Właśnie dlatego nie zostaniesz z nią sama/sam.

 

Nie zwlekaj z kontaktem

 

Zachęcamy do tego, aby nie zwlekać z kontaktem z naszym koordynatorem. Gdy tylko wystąpi trudna sytuacja, to rekomendujemy szybką rozmowę. To bardzo ważne, ponieważ im szybciej zgłosi się trudności i wyzwania, tym łatwiej będzie je rozwiązać i mniej negatywnych konsekwencji wywołają. Nagłe sytuacje wymagają nagłej reakcji. Właśnie dlatego w Senihelp kładziemy duży nacisk na to, aby uświadomić naszych opiekunów, że korzystanie ze wsparcia koordynatorów naszej firmy jest jak najbardziej wskazane. Nie zwlekaj z kontaktem, my pomożemy Ci w każdej trudnej sytuacji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Senihelp dla osób, które chcą rozpocząć pracę w roli opiekuna osoby starszej w Niemczech. Zapewniamy kompleksowe przygotowanie i wsparcie w znalezieniu pracy. W jej trakcie wspieramy opiekunów w każdej trudnej sytuacji. Więcej dowiesz się w kontakcie z przedstawicielem Senihelp.

 

 

 

Przeczytaj inne artykuły na naszej stronie internetowej:

SeniHelp24 o korzyściach pracy na zleceniu podczas okresu świąt Bożego Narodzenia w Niemczech

Savoir-vivre w pracy opiekunki

14 pomysłów na ciekawe aktywności z seniorami podczas zimowych wieczorów dla opiekunki osób starszych

Jak zostać opiekunem dla osoby starszej w Niemczech?

Zagrożenia podczas pracy w Niemczech w opiece na czarno

Jak uniknąć wypalenia w pracy opiekuna osób starszych? 

Dlaczego opieka nad osobami starszymi to satysfakcjonujący zawód?

 

Język niemiecki dla opiekunek:

Podstawowe zwroty i pytania po niemiecku

Spożywanie posiłków i gotowanie | Samouczek

Wokół domu | Samouczek

Zdrowie i samopoczucie podopiecznego | Samouczek

Zakupy | Samouczek

Rozmowa z rodziną podopiecznego | Samouczek

 

 

Woops! Nothing found!
Kontakt