Wybór miejsca pracy opiekunki: duże miasto, czy mniejsza miejscowość?

Wybór miejsca pracy opiekunki: duże miasto, czy mniejsza miejscowość?

wybór miejsca zamieszkania pracy opiekunki

Wybór miejsca pracy opiekunki: duże miasto, czy mniejsza miejscowość?

 

Wyjeżdżając do pracy w roli opiekunki osoby starszej, można wybrać zarówno duże miasto, jak i mniejszą miejscowość. Każda z tych lokalizacji ma swoją charakterystykę, wady i zalety. Warto się z nimi zapoznać i dostosować miejsce wyjazdu bezpośrednio do swoich potrzeb, temperamentu oraz oczekiwań. Zapoznaj się ze wskazówkami przygotowanymi przez zespół Senihelp.

 

Dlaczego wybór miejsca pracy w Niemczech ma znaczenie?

 

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których wybór miejsca pracy w roli opiekuna osoby starszej w Niemczech ma znaczenie. Jest to związane z tym, że niektóre osoby lepiej odnajdują się w dużych miastach, gdzie jest wszystko pod ręką, a jeszcze inne wolą ciszyć się spokojem mniejszych miejscowości, a nawet sielskością wsi. W tym ostatnim przypadku pewnym utrudnieniem będzie jednak dojazd na zakupy lub do miejsc rozrywki dla opiekunki, jednak zależy to od indywidualnej charakterystyki zlecenia. Pamiętaj o tym, aby wybierać rozsądnie i z myślą o swoich potrzebach i planach.

 

Wybór dużej miejscowości – plusy i minusy

 

Wiele opiekunek z Polski wyjeżdża do pracy w dużych niemieckich miastach. To wybór dla osób, które dobrze odnajdują się w takich warunkach i dla których nie będzie trudnością zaadaptowanie się do życia w nowej kulturze. Atutem dużego miasta jest bogata oferta sklepów i miejsc spędzania wolnego czasu. Podstawowe sklepy i centra handlowe są zazwyczaj w odległości pieszej od miejsca zatrudnienia. Z drugiej strony słabiej w takich warunkach odnajdą się osoby, które są przyzwyczajone do spokojnego życia i mniejszych miasteczek czy też wsi. Ponadto w dużej miejscowości rzadko zdarza się, że opiekunka ma do dyspozycji dla siebie większą przestrzeń. Zazwyczaj jest to pokój wydzielony w mieszkaniu seniora. Warto zapoznać się ze szczegółami oferty przed podjęciem decyzji o współpracy i wyjeździe do dużego miasta w Niemczech.

 

Wybór małej miejscowości – plusy i minusy

 

Alternatywą pozostają mniejsze miejscowości. W nich zdecydowanie lepiej odnajdują się osoby, które w podobnych warunkach żyją w Polsce. Z pewnością w mniejszych miejscowościach życie biegnie nieco wolniej. Ponadto częściej zdarza się, że opiekunka dostaje do dyspozycji dla siebie całe piętro (w domach) lub też nawet całe mieszkanie. Minusem życia i pracy w małej miejscowości jest ograniczona oferta rozrywkowa. W zależności od lokalizacji domu seniora może okazać się, że dojazd do sklepu lub centrum handlowego będzie utrudniony. Minus ten występuje zwłaszcza wtedy, gdy opiekunka nie ma prawa jazdy lub też nie ma udostępnionego samochodu do użytku w ramach zlecenia. Jeżeli jednak cenisz sobie większy spokój, niezależność i nie potrzebujesz dużego miasta do życia, to wybór mniejszej miejscowości do pracy w roli opiekunki seniora w Niemczech jest jak najbardziej uzasadniony.

 

Wsie w Niemczech jako miejsce pracy opiekunek – dla kogo to dobry wybór?

 

Trzecią kategorią są małe wsie i gospodarstwa rolne w Niemczech. To wybór dla osób, które poszukują spokoju, ciszy oraz cenią sobie życie w zgodzie z naturą. Obecnie coraz więcej opiekunek decyduje się na podjęcie zatrudnienia w gospodarstwach, które często oferują własne, świeże i ekologiczne produkty. Doceni to każda osoba, której leży na serce życie w zgodzie z naturą oraz ideą zrównoważonego rozwoju. Na wsiach z reguły otrzymuje się większą niezależność. Często domy, w których mieszkają nasi podopieczni, przynależne do takich gospodarstw są także większe niż te w mieście (gdzie są to np. mieszkania) oraz mniejszych miejscowościach. Oczywiście minusem, tak jak w przypadku mniejszych miejscowości, jest odległość od centr handlowych, rozrywkowych i sklepów. Bez prawa jazdy lub auta do dyspozycji trudno o robienie zakupów czy też spędzanie czasu wolnego poza miejscem pracy. Alternatywą jest korzystanie z komunikacji. Jednak plusy życia na wsi mogą okazać się w Twoim przypadku kluczowe, dlatego warto rozważyć zatrudnienie w niemieckim gospodarstwie w roli opiekunki osoby starszej.

 

Z Senihelp nie musisz martwić się o dojazd z Polski na miejsce pracy

 

Niezależnie od tego, jakiej wielkości miejscowość wybierzesz, nie musisz martwić się o transport na miejsce zlecenia. W Senihelp oferujemy transport door to door. Oznacza to, że odbieramy opiekunkę z miejsca jej zamieszkania, a następnie zawozimy ją pod wskazany w ogłoszeniu adres. W ten sposób dbamy o wygodę i komfort każdej osoby, która nam zaufa i zdecyduje się na rozpoczęcie pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu z ekspertem Senihelp.

 

 

 

Przeczytaj inne artykuły na naszej stronie internetowej:

SeniHelp24 o korzyściach pracy na zleceniu podczas okresu świąt Bożego Narodzenia w Niemczech

Savoir-vivre w pracy opiekunki

14 pomysłów na ciekawe aktywności z seniorami podczas zimowych wieczorów dla opiekunki osób starszych

Jak zostać opiekunem dla osoby starszej w Niemczech?

Zagrożenia podczas pracy w Niemczech w opiece na czarno

Jak uniknąć wypalenia w pracy opiekuna osób starszych? 

Dlaczego opieka nad osobami starszymi to satysfakcjonujący zawód?

Zdrowe odżywianie dla seniorów: porady dla opiekunów

Rozwój zawodowy w branży opieki nad osobami starszymi: szkolenia i możliwości rozwoju

 

Język niemiecki dla opiekunek:

Podstawowe zwroty i pytania po niemiecku

Spożywanie posiłków i gotowanie | Samouczek

Wokół domu | Samouczek

Zdrowie i samopoczucie podopiecznego | Samouczek

Zakupy | Samouczek

Rozmowa z rodziną podopiecznego | Samouczek

 

 

Woops! Nothing found!
Kontakt